01
Авг

Школярі отримають відстрочку від армії для вступу до вузу

Сьогодні в Держдуму внесено законопроект, який передбачає зміни в порядку призову випускників-школярів на військову службу. Члени Ради Федерації Віктор Озеров і Володимир Мельников пропонують не закликати в ході весняного набору тих, хто закінчив школу в 18 років. Таким випускникам шкіл автоматично надаватиметься відстрочка до осіннього призову, а значить, вони отримають можливість вступити до вищого навчального закладу.

Як відзначають автори проекту, існує правова колізія, коли випускники шкіл, які досягли 18-річного віку, не можуть вступити до ВНЗ для продовження навчання, оскільки підлягають призову — вони просто не встигають подати документи і здати іспити. «Мета законопроекту — забезпечення рівності прав громадян на освіту шляхом надання права на відстрочку від призову на військову службу до 1 жовтня», — йдеться в пояснювальній записці.

Автори законопроекту також зазначають, що кількість скарг громадян, пов’язаних саме з закликом випускників шкіл, різко зросла в минулому році, 17,6% призваних на військову службу в 2009 р. — це школярі, які не встигли потрапити до університету. За прогнозом Міністерства освіти та науки, ця категорія призовників з демографічних причин буде тільки збільшуватися в наступні роки. Законопроект, внесений до Держдуми, «буде сприяти усуненню нерівності в реалізації конституційних прав і свобод людини, підвищення обороноздатності РФ», — резюмують автори в пояснювальній записці.